Vlastníte zlínskou hokejovou kartu k výměně/prodeji do mé sbírky? Nenašli jste ji na mých stránkách? Kontaktujte mě a napište mi o ní!
Máte chybějící kartu?
Přihlášení Domů » Statistiky

Celkový přehled sbírky zlínských kartiček

Tato stránka nabízí podrobnější informace o vlastněných zlínských kartách ve sbírce. Statistiky jsou rozděleny do 2 základních karegorií - dle celkových počtů karet a dle TOP žebříčků jednotlivých parametrů karet.

Sběratelské karty mám nepsaně rozděleny na oficiální a fan. Pod označením oficiální si můžete představit karty, které byly vydány výrobcem, jež vlastní licenci pro výrobu a distribuci karet. O proti nim karty fan, někde se lze setkat i s označením "home", ve většině případech pocházejí z vlastní iniciativy výroby a prostředků sběratele a neměly by být dále šířeny za účelem obchodování s nimy.

Ze statistik jsou dále shromažďovány údaje o počtu:
 • jmen hokejistů, kteří mají ve sbírce alespoň jednu hokejovou kartu a na použitém snímku mají zlínský dres.
 • názvu sérií, pod kterými jsou vydávány oficiální a fan hokejové karty.
 • ročníků, nebo-li počet hokejových sezon zahrnujících vydávání hokejových karet.
Počet karet
3250
Oficiální
2991
Fan
259
Počet hokejistů
256
Počet sérií
15
Počet ročníků
26

 

Počet karet podle verzí
Mezi první rozdělení verzí hokejových karet patří základní, insertní a paralelní.
 • Základní verze se objevuje ve všech sériích a ročnících jednotlivých vydaných karet. Ve většině případů lze na nich najít všechna jména hokejistů, ke kterým byly použity snímky ze zlínského klubu. Tito hokejisté se objevili na ledě při rozbruslení/na soupisce a nebo při utkání. Jde o jména hokejistů, kteří nastupují pravidelně do zápasů, hostující hokejisty nebo juniory/dorostence.
 • Insertní verze jsou rozšířeným druhem karet, které jsou dále členěny na typy - jersey, signature, patch apod. Výčet jmen hokejistů použitých na kartách je omezený, stejně tak jako počet vydaných karet, tzv. limitované karty.
 • Paralelní verze svým grafickým zpracováním kopírují podobu karet základní verze. Mezi rozlišující parametry patří barva a font písma na kartě, pozadí snímku za hokejistou, limitace na kartě apod.
  Jednou z paralelních verzí v mé sbírce je kartička OFS 2001/2002 "RED" #RE18D Petr Čajánek.
Základní
864
Insert
1126
Paralel
1260

 

Počet karet podle typů
Níže uvedené názvy typů jsou podkategoriemi insertních karet. Hlavní důraz pro rozdělení byl kladený na unikátnost podtypu a společným prvkem - vložení kousku části hokejové výstroje (nevztahuje se na podkategorii printing plate), se kterým se bude odlišovat od ostatních podkategorií.
 • Jersey karty mají do karty vložený kousek fanouškovského nebo zápasového dresu hokejového klubu.
  První vydanou zlínskou jersey byla kartička OFS plus 2008/09 "Jersey Identical Cards" #J01 Petr Leška.
 • Signature karty mohou být ve dvou verzích společného prvku - autogram daného hokejisty na snímku karty. Autogram může být originální nebo předtištěný přímo na kartu nebo do karty vložený.
 • Patch karty jsou kopií jersey karet odlišující se tím, že vložený kousek fanouškovského nebo zápasového dresu má nášivku (logo, číslo, jmenovku) nebo šev/lem.
 • Stick karty obsahují vložený kousek hokejky. Jde o část hokejky/shaft obsahující značku hokejky nebo část jména hokejisty pro kterou byla hokejka vyrobena.
 • Printing plate jsou tiskové desky ve 4 základních barevných provedení - black, cyan, magenta a yellow, které slouží pro výrobu/tisk jednotlivých kusových karet.
  Všechny 4 verze můžete vidět u kartičky Legendy CS 2010/11 "Pressplate" #RTE-HA Martin Hamrlík.
Jersey
36
Signature
236
Patch
35
Stick
46
Glove
3
Printing Plate
40

 

Statistiky podle počtu karet
Statistiky umožňují sledovat vývoj počtu karet u vybraných podkategorií - hokejista, série, ročník, název klubu, nízkolimitovaná karta a nejdražší zakoupená karta.

Jednotlivé žebříčky jsou řazeny sestupně a ke každému záznamu patří podpovídající počet zlínských karet ve sbírce. Názvy, které jsou podbarveny modrou barvou, obsahují aktivní odkaz pro zobrazení podrobnějších informací daného záznamu.

TOP 10 hokejistů
Žebříček zobrazuje počet hokejových karet jmen hokejistů, kteří mají ve sbírce alespoň jednu hokejovou kartu a současně na použítém snímku mají zlínský dres.
Pro zobrazení karet ve sbírce příslušného záznamu hokejisty, přejdete na podstránku s výpisem karet, kliknutím na jméno hokejisty ve sloupci Hokejista.

 

TOP 5 sérií
Do žebříčku byly zahrnuty a sestupně seřazeny záznamy ze všech sérií (oficiální a fan), bez rozdílů získání licence pro výrobu a distribuci karet. Kliknutím na název série ve sloupci Série se zobrazí všechny karty ve sbírce vybrané série.
Pořadí
Série
Počet karet
1
1761
2
753
3
189
4
105
5
99

 

TOP 10 ročníků
Žebříček dle roku vydání série hokejových karet je ve většině případů totožný s rokem příslušné hokejové sezony, případně dle zlínského dresu použitého na snímku hokejisty. V tomto přehledu je kladený důraz na ročník hokejové sezony, nikoliv na rok výroby a distribuce karet. Všechny karty vybraného ročníku/sezony si můžete zobrazit kliknutím na rok ve sloupci Ročník.
Pořadí
Ročník
Počet karet
1
429
2
419
3
301
4
300
5
255
6
219
7
167
8
136
9
133
10
124

 

TOP 5 vývoje názvu klubu
Zlínský hokejový klub svůj oficiální název klubu, pod kterým se zúčastňuje hokejové soutěže, několikrát doznal změny. Zpravidla k tomu dochází na začátku nového hokejového ročníku v důsledku změny sponzorů nebo klubových barev. Od toho se následně může odrazit i změna klubového loga nebo podoba hokejových dresů.
V historii zlínské klubu například došlo k výrazné změně loga, kdy na několik sezon, byl klubový maskot berana nahrazený medvědem Hamé. Ze žebříčku lze získat nejen přehled o počtu vydaných karet ve sbírce k danému záznamu, ale i částečný výčet změny názvu zlínského hokejového klubu.
Pořadí
Název klubu
Počet karet
1
PSG Zlín
1557
2
PSG Berani Zlín
395
3
Aukro Berani Zlín
380
4
HC Hamé Zlín
272
5
HC ZPS - Barum Zlín
150

 

TOP 3 nízkolimitovaných karet
Největší zastoupení ve zlínské sbírce karet mají hokejové karty bez limitace, většinou jsou to základní a paralelní karty. Limitace karet se ve většině případů objevují u insertních karet v podkategorii podtyp - jersey, signature, patch, stick a printing plate. Karty vyrobeny s limitací 1/1 (angl. one of one) jsou ve sbírce považovány mezi jedny z nejlepších.
Ve své sbírce, mimo karet Printing Plate (což je spíše tisková deska), mám hokejovou kartu Masked Stories 2013/2014 "GAME USED STICK FRAGMENT" #MI-4 Petr Tuček.

 

TOP 3 nejdražších zakoupených karet
Hokejové karty do své sbírky nezískávám pouze formou výměny, nebo nevytahuji přímo z balíčků/boxů, ale odkupuji od sběratelů a nebo prodejců zaměřených na hokejové karty. Žebříček zobrazuje nejdražší hokejové karty, které byly do sbírky zlínských karet získany za nákupní cenu. Nejde o hodnotu individální a míry cennosti karty ve sbírce sběratele, ale o hodnotu nákupní.
Kliknutím na název karty ve sloupci Údaje o kartě, přejdete na podstránku s podrobnými informacemi o kartě.